Fialková skončila v stíhačke Svetového pohára v prvej desiatke

21.12.2019 15:57

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila 10. miesto v stíhacích pretekoch na 10 km v rámci 3. kola pretekov Svetového pohára vo francúzskom Le Grand Bornard. Obsadila tak identickú pozíciu ako v piatkovom šprinte. Za víťaznou Tiril Eckhoffovou z Nórska zaostala o 1:45,8 minúty.

Najlepšiu slovenskú biatlonistku obral o lepší výsledok aj fakt, že po tretej streľbe zamierila na trestný okruh, hoci zastrieľala čisto. Celkovo si pripísala dve chyby, po jednej na každej stojke. Druhá slovenská reprezentantka Ivona Fialková obsadila 42. miesto s odstupom 3:49,6 s. Oproti šprintu si vylepšila pozíciu o 14 miest, keď štyrikrát na strelnici minula terč, z toho trikrát na tretej položke.

"Pri odchode zo strelnice som sa omylom pozrela na terč päť a nie šestku, kde som strieľala. Chcem sa ospravedlniť svojmu tímu, fanúšikom aj môjmu múdrejšiemu ja. Veľmi ma to mrzí, stalo sa mi to prvýkrát. Verím, že zajtra v pretekoch s hromadným štartom sa na to zabudne," povedala Paulína Fialková. Víťazka Eckhoffová vyhrala pomerne pohodlným spôsobom. Pred druhou krajankou Ingrid Tandrevoldovou mala náskok 38,1 s a pred treťou Švajčiarkou Linou Häckiovou 46 sekúnd.

Stíhacie preteky žien na 10 km: 1. Tiril Eckhoffová (Nór.) 29:41,6 min (2), 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nór.) +38,1 (2), 3. Lena Häckiová (Švaj.) +46,0 (2), 4. Dorothea Wiererová (Tal.) +58,5 (1), 5. Justine Braisaz (Fr.) +1:02,8 min (4), 6. Denise Herrmannová (Nem.) 1:10,8, ... 10. Paulína Fialková (SR) +1:45,8 (2), ... 42. Ivona Fialková (SR) +3:49,6 (4)