PS/Spolu reaguje na Ficov návrh, podá ústavnú sťažnosť

PS/Spolu reaguje na Ficov návrh, podá ústavnú sťažnosť
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Koalícia strán Progresívne Slovensko/Spolu - občianska demokracia podá ústavnú sťažnosť na postup vládnej koalície po Vianociach. Uviedla to hovorkyňa koalície Silvia Hudáčková. Sťažnosť reaguje na procedurálny návrh predsedu Smeru-SD Roberta Fica, ktorým sa z programu 53. schôdze parlamentu vylúčila väčšina návrhov v prvom čítaní.

Fico svoj návrh odôvodnil vytvorením dostatočného časového priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte, ktorý plénum schválilo. Šéf Smeru predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov.

Parlament následne neotvoril mimoriadnu schôdzu iniciovanú opozičnými poslancami na prerokovanie ich návrhov zákonov. „Právnici (PS/Spolu) ústavnú sťažnosť pripravujú a podáme ju po Vianociach,“ vyhlásila Hudáčková.

„Zasadanie parlamentu sa podľa ústavy končí len uplynutím volebného obdobia alebo jej rozpustením. Volebné obdobie sa neskončilo, parlament nikto nerozpustil. Ak vládna väčšina opäť odsabotuje rokovania o našich návrhoch, obrátime sa na ústavný súd,“ uviedol predseda Spolu Miroslav Beblavý.

Národná rada sa na 53. schôdzi nezaoberala výraznou väčšinou návrhov, ktoré boli v prvom čítaní a pochádzali od opozície. Fico svoj návrh odôvodnil vytvorením dostatočného časového priestoru na rokovanie o štátnom rozpočte, ktorý plénum schválilo. Predseda Smeru-SD predložil návrh v mene troch koaličných poslaneckých klubov.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá