Kiššová po odchode od Sulíka končí aj v Demokratickej strane

TA3 SITA
16.12.2019 15:13

Poslankyňa Jana Kiššová ukončila členstvo v Demokratickej strane, v ktorej pôsobila ako podpredsedníčka. Ako informovala na Facebooku, svoje rozhodnutie prednostne zdôvodnila vedeniu strany. Zároveň poprela, že by sa vrátila do SaS, z ktorej odišla v polovici októbra po nezhodách s predsedom liberálov Richardom Sulíkom.

Kiššová po odchode od Sulíka končí aj v Demokratickej strane
SITA/Jakub Julény

„K dnešnému dňu som ukončila členstvo v Demokratickej strane, o čom som prednostne informovala vedenie strany a toto rozhodnutie som samozrejme aj zdôvodnila. Veľmi pekne vám tu všetkým ďakujem za spoločné roky, za podporu, kritiku, postrehy a tipy, veľmi ste mi pomáhali. Neodchádzam však do SaS, ako sa včera z niektorých vyjadrení Richarda Sulíka mohlo zdať a rozhodne nekandidujem za SaS preto, že by som sa niekde na polceste zastavila a kandidatúru nestihla. Sú to pre mňa mimoriadne vážne veci, ktoré sa neudejú preto, že sa stihnú alebo nezmaria preto, že sa nestihnú. K takému treba oveľa viac,“ priblížila Kiššová.

Kiššová potvrdila, že naďalej sa bude venovať politickej scéne, ekonomickým témam a bude poukazovať na chyby či skrivodlivosti, ktoré sú na občanoch páchané. „Ak budem vedieť vo verejnom živote nejak pomôcť, budem tak konať. A všetkým, ktorí to myslia s našou krajinou v politike dobre, prajem veľa úspechov," dodala. Demokratická strana potvrdila, že Kiššová sa rozhodla ukončiť svoje pôsobenie v strane z vlastnej vôle. „Jej rozhodnutie plne rešpektujeme a želáme jej veľa úspechov v pracovnom i osobnom živote,“ uviedla Silvia Šimeková z tlačového oddelenia strany.

Kiššová opustila spolu s ďalšími ôsmimi poslancami NR SR stranu SaS po nezhodách s jej predsedom Sulíkom. Deviati bývalí členovia Demokratického jadra SaS následne 17. októbra oznámili, že sa spájajú s Demokratickou stranou.

Kiššová bola zvolená za podpredsedníčku DS, pôvodne sa o nej uvažovalo ako o volebnom lídrovi strany. Nakoniec sa však z osobných dôvodov rozhodla o túto funkciu neuchádzať a za volebného lídra Demokratickej strany bol zvolený Jozef Rajtár. Podľa posledného prieskumu agentúry Focus zo začiatku decembra by stranu volilo 0,2 percenta rozhodnutých voličov.

Do DS okrem Kiššovej vstúpili Natália Blahová, Ľubomír Galko, Jozef Rajtár, Vladimír Sloboda, Radoslav Pavelka, Miroslav Ivan, Renáta Kaščáková a Jakub Nedoba.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok