NBA: Bucks natiahli sériu, San Antonio vytvorilo ligový rekord

15.12.2019 07:58

Basketbalisti Milwaukee Bucks zdolali na domácej palubovke Cleveland Cavaliers 125:108 a sériu víťazstiev v zámorskej NBA natiahli už na 18 zápasov. Giannis Antetokounmpo prispel k výhre 29 bodmi, Khris Middleton pridal 24 bodov. Séria triumfov je pre Bucks druhá najdlhšia v klubovej histórii.

Dallas prehral doma s Miami 118:122 po predĺžení, keď už po necelých dvoch minútach prišiel o svoju oporu Luku Dončiča. Dvadsaťročný Slovinec si vyvrtol pravý členok a musel z hry odstúpiť. Röntgenové vyšetrenie neukázalo žiadnu zlomeninu, podľa zámorských médií však Dončič bude musieť vynechať niekoľko zápasov.

San Antonio zvíťazilo v Mexico City 121:119 po predĺžení a stanovilo nový ligový rekord. Už štvrtý zápas za sebou totiž hralo predĺženie. V ligovej histórii sa doposiaľ 20-krát stalo, že tímy hrali v troch dueloch za sebou predĺženie, no ani raz v štyroch stretnutiach v rade. O triumfe Spurs rozhodol 0,3 sekundy pred koncom extračasu Patty Mills.

Phoenix - San Antonio 119:121 pp

Toronto - Brooklyn 110:102

Chicago - Los Angeles Clippers 109:106

Memphis - Washington 128:111

Dallas - Miami 118:122 pp

Milwaukee - Cleveland 125:108

Denver - Oklahoma City 110:102

Houston - Detroit 107:115