NHL: Montrealu nepomohol ani gól Tatara, Pánik asistoval

15.12.2019 07:54

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa strelecky presadil v zámorskej NHL, ani jeho gól však neodvrátil prehru Montrealu s Detroitom 1:2. Pre 29-ročného útočníka to bol 12. presný zásah a 29. bod v sezóne. Zo Slovákov bodoval aj Richard Pánik, ktorý asistenciou prispel k výhre Washingtonu 5:2 na ľade Tampy Bay.

Boston s kapitánom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom triumfoval na ľade Floridy 4:2, Halák zneškodnil 31 z 33 striel domácich hráčov. V drese Tampy sa predstavil aj obranca Erik Černák, bodovo sa však nepresadil. Dallas s Andrejom Sekerom uspel na ľade Nashvillu 4:1.

Hráči New Yorku Islanders si pripísali tretie víťazstvo za sebou, doma si poradili s Buffalom 3:2 po predĺžení. V ňom sa presadil Anthony Beauvillier, ktorý si pripísal aj dve asistencie. Hetrikom sa v drese Ottawy blysol krídelník Anthony Duclair, ktorý v predĺžení rozhodol o triumfe domácich "senátorov" nad Columbusom 4:3.

Florida - Boston 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Zdeno Chára odohral 24:14 min, 4 strely, 1 "hit", 4 zblokované strely, 1 mínusový bod, Jaroslav Halák (obaja Boston) 31 zákrokov z 33 striel, úspešnosť 93,9%

Montreal - Detroit 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:07 min, 1 gól, 2 strely, 2 "hity"

Tampa Bay - Washington 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Erik Černák (Tampa Bay) odohral 17:35 min, 2 strely, 2 "hity", 1 mínusový bod - Richard Pánik (Washington) odohral 8:10 min, 1 asistencia, 1 zblokovaná strela, 1 plusový bod

Nashville - Dallas 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)

Andrej Sekera (Dallas) odohral 18:58 min, 2 strely, 1 "hit", 4 zlokované strely, 1 plusový bod

New York Islanders - Buffalo 3:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Ottawa - Columbus 4:3 po predĺžení (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)

Anaheim - New York Rangers 4:3 po sam. nájazdoch (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Calgary - Carolina 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Edmonton - Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Minnesota - Philadelphia 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Pittsburgh - Los Angeles 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0, 1:0)

Arizona - New Jersey 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)