Trump rozsvietil národný stromček, pripomenul večnú pravdu

Trump rozsvietil národný stromček, pripomenul večnú pravdu
Zdroj foto: SITA/AP
Prezident USA Donald Trump s manželkou Melaniou v parku pri Bielom dome vo Washingtone rozsvietili národný vianočný strom. Ako informoval spravodajský portál The Hill, Trump sa v krátkom príhovore poďakoval ozbrojeným silám a záchranárom. Uviedol tiež, že "na Vianoce si pripomíname večnú pravdu, že každý človek je milovaným Božím dieťaťom."

"Ako vďačný národ si ceníme radosť z rodiny, požehnanie v podobe slobody a zázrak Vianoc," vyhlásil Trump, ktorý za seba i manželku zaželal Američanom veselé Vianoce a veľa Božieho požehnania. Tradícia rozsvietenia "národného" vianočného stromčeka sa začala pred viac ako 90 rokmi bývalým prezidentom Calvinom Coolidgeom. Tento rok boli svetlá rozsvietené na smreku z Pensylvánie, ktorý pri Bielom dome zasadili ešte v októbri.

Na slávnosť prišli stovky ľudí, ktorí po slávnostnom rozsvietení svetiel sledovali hudobné vystúpenia rôznych umelcov. Tie sa tam budú konať takmer každý deň až do Vianoc. Melania Trumpová začiatkom tohto týždňa predstavila verejnosti vianočnú výzdobu Bieleho domu, ktorá sa pridržiava zvolenej témy - "Duch Ameriky".

Podľa Bieleho domu je v sídle prezidenta USA tento rok ozdobených 58 vianočných stromčekov. Sídlo hlavy štátu zdobí aj viac ako 15.000 mašlí a 2500 svetelných girlánd.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá