V Prahe dobodali cudzinca, útok sa odohral v obchodnom centre

V Prahe dobodali cudzinca, útok sa odohral v obchodnom centre
Zdroj foto: TASR/Bohdan Kopčák ilustračné
V pražskom obchodnom centre Flora dobodal cudzinca český občan. Bodol ho do krku a ďalších častí tela, je ťažko zranený. Útočníka zadržala ochranka jedného z obchodov a odovzdala polícii.

"Incident sa začal ešte v priestore metra, muži do seba začali strkať," opísal situáciu hovorca pražskej polície Jan Daněk. Incident podľa neho potom vyvrcholil v obchodnom centre, kam vedie z vestibulu metra priamy vstup. "Jeden z mužov druhého bodol," potvrdil Daněk.

Útok sa odohral na prvom podzemnom podlaží, všade na podlahe bola krv. Policajti časť obchodného centra uzavreli. Zranenému mužovi pomáhali pred príchodom záchranky okoloidúci, ktorí sa snažili zastaviť krvácanie na krku. Muž, ktorého zadržali, je podľa hovorcu polície český občan. Informáciu redaktora denníka Práva, že dobodaný muž je tmavej pleti, hovorca polície ale nepotvrdil. Rovnako tak vraj zatiaľ nemožno hovoriť o rasovo motivovanom útoku. Portál Novinky.cz predtým informoval, že na cudzinca zaútočili zrejme dvaja páchatelia, že jedného zadržala ochranka a druhý zrejme utiekol.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá