Dukátová postúpila v K1 do semifinále

30.7.2012 19:17

Slovenská reprezentantka vo vodnom slalome Jana Dukátová skončila šiesta v dvojkolovej kvalifikácii K1 žien na olympiáde. Dvadsaťdeväťročná rodáčka z Bratislavy a debutantka na najväčšom sviatku športovcov si vybojovala postup do štvrtkového semifinále, v ktorom sa od 15.12 h SELČ predstaví pätnásť najlepších kajakárok.

V následnom finále bude v ten istý deň od 16.57 h SELČ štartovať desať elitných pretekárok.

V areáli Lee Valley White Water Centre sa stala víťazkou kvalifikácie Maialen Chorrautová zo Španielska, ktorá si udržala vedúce postavenie po prvom kole. V ňom dosiahla napriek jednému zaváhaniu a dvojsekundovej penalizácii čas 98,75 s, čo stačilo na prvenstvo. Druhá skončila domáca vďaka výbornej jazde v druhom kole Britka Lizzie Neaveová (+0,17 s), na tretej priečke klasifikovali Taliansku Mariu Claru Giaiovú Pronovú (+0,91). Majsterka sveta z roku 2006 v K1 Dukátová bola piata po 1. kole, v ktorom predviedla iba priemernú jazdu - v 9. a 18. bránke "ťukla" a dostala po dve trestné sekundy. Druhú jazdu absolvovala slovenská reprezentantka v rýchlejšom tempe, ale tiež mala dva razy nedovolený dotyk s bránkou. Napokon s odstupom 2,62 sekundy na víťaznú Chourrautovú uzatvárala Dukátová najlepší poltucet kajakárok.

Vodný slalom - kvalifikácia - pondelok - výsledky:

K1 - ženy: 1. Maialen Chourrautová (Šp.) 98,75 s (2), 2. Lizzie Neaveová (V. Brit.) 98,92 (0), 3. Maria Clara Giaiová Pronová (Tal.) 99,66 s (0),...6. Jana Dukátová (SR) 101,37 (4)