Hochschornerovci v C2 do semifinále

Hochschornerovci v C2 do semifinále
Zdroj foto: SITA
Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome, bratia Pavol a Peter Hochschornerovci obsadili druhé miesto v pondelňajšej dvojkolovej kvalifikácii C2 mužov na olympijských hrách 2012 v Londýne.

Historicky najúspešnejší Slováci na OH, ktorý sa pýšia tromi zlatými medailami na najväčšom sviatku športovcov, si bez väčších problémov vybojovali účasť vo štvrtkovom semifinále (začiatok o 14.30 h SELČ), kde sa predstaví najlepších desať dvojíc. V následnom finále bude v ten istý deň 2. 8. od 16.18 h SELČ štartovať šesť najlepších o medaily. Víťazmi kvalifikácie sa v areáli Lee Valley White Water Centre stali Francúzi Gauthier Klauss a Matthieu Peche.

Vodní slalomári z "krajiny galského kohúta" si udržali vedúce postavenie po prvom kole, v ktorom dosiahli najlepší čas (96,98 s). "Hochšíci" za nimi zaostali o 0,54 s, tento čas dosiahli v prvej - "čistej" jazde "na istotu". Slovenskí obhajcovia prvenstva sa snažili v 2. kole zabojovať o kvalifikačné prvenstvo a napodobniť reprezentačného kolegu Michala Martikána (víťaza kvalifikácie v C1), znemožnil im to však "ťuk" a dve trestné sekundy na 18. bránke. Na tretej priečke klasifikovali napokon čínske duo Chu Ming-chaj, Šu Ťün-žung, ktoré figurovalo po prvej jazde na 4. pozícii. 

Vodný slalom - kvalifikácia - pondelok - výsledky: 

Muži - kategória C2 (z dvoch kvalifikačných jázd sa rátal lepší výkon):
1. Gauthier Klauss, Matthieu Peche (Fr.) 96,98 (2 trestné sekundy), 2. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 97,52 (0), 3. Chu Ming-chaj, Šu Ťün-žung (Čína) 99,05 (0)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá