Valko nemal Kočnera rád. Jeho vdova o zmenkách nepočula

Aktualizované:
Ostro sledovaný proces v kauze miliónových zmeniek pokračuje ďalším dňom. Ako svedka predvolali Oľgu Valkovú, vdovu po zavraždenom prominentnom právnikovi Ernestovi Valkovi, ktorého Marian Kočner zatiahol do svojej obhajoby. Aj ona uviedla, že nikdy o žiadnych zmenkách nepočula. Kočnera i ďalšieho obžalovaného, Pavla Ruska, pozná z videnia. Dodala aj to, že Valko Kočnera nemal rád.

Valková o Marianovi Kočnerovi: "Vždy keď sme boli na nejakej spoločenskej akcii a manžel ho zbadal, tak sa o ňom vyjadroval s dešpektom."

V kauze falšovania zmeniek TV Markíza prišla vypovedať pred senát Špecializovaného trestného súdu exmanželka zavraždeného advokáta Ernesta Valka Oľga Valková. Valko bol podľa obhajoby autorom nápadu vyriešiť spor Gamatex údajnými zmenkami, Valková to na súde poprela. "Nikdy som nezaregistrovala, že by si manžel s Pavlom R. alebo Marianom K. podal ruku alebo že by mali spolu nejaké rozhovory," uviedla Valková vo svojej výpovedi.

Od začiatku pojednávania sa obžalovaní Marian Kočner a Pavol Rusko odvolávajú na Ernesta Valka ako autora riešenia sporných zmeniek. Takéto riešenie mal poradiť nebohý advokát, čo rozporuje splnomocnenec Markízy Lipšic hlavne faktom, že Valko bol členom Rady pre televízne a rozhlasové vysielanie. "Vždy keď sme boli na nejakej spoločenskej akcii a manžel ho zbadal, tak sa o ňom vyjadroval s dešpektom," uviedla Valková ku vzťahu Valka k obžalovanému Kočnerovi. O existencii zmeniek v čase ich údajného podpisu v roku 2000 nevedela.

Ernesta Valka zavraždili v roku 2010 v jeho dome v Limbachu. Obžalovaní Kočner a Rusko podľa obžaloby prokurátora po vzájomnej dohode s obvineným Štefanom Ághom, ktorého trestná vec bola vylúčená na samostatné konanie, vyhotovili štyri sfalšované zmenky. Mali ich predložiť ako prílohy na vydanie platobných rozkazov. Kočner čelí obžalobe v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a v kauze spoločnosti Gatex z porušovania povinností pri správe cudzieho majetku. Rusko je obžalovaný z objednávky vraždy Sylvie Klaus-Volzovej.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá