Kammuri zaplavil dediny a ničil domy. Postupne stráca na sile

Bilancia obetí po ničivom tajfúne Kammuri, ktorý zasiahol Filipíny, sa vyšplhala na desať. Silná búrka sprevádzaná prudkým vetrom začiatkom týždňa zasiahla oblasť severne od metropoly Manila. V súčasnosti tajfún smeruje na Juhočínske more a postupne slabne.

Najmenej desať ľudí prišlo o život po tom, ako zasiahol Filipíny tajfún Kammuri. Živel, sprevádzaný silným vetrom a lejakmi, paralyzoval dopravu a školský i pracovný život obyvateľov v hlavnom meste Manila i ostatných oblastiach. Tajfún po príchode k pobrežiu postupne stratil na sile, státisíce ľudí museli napriek tomu preventívne opustiť svoje domovy. Kammuri ničil domy, strhával strechy, rozbíjal okná a zaplavoval nízko položené dediny. Veľké oblasti ostali bez elektriny. Kammuri je doposiaľ 20 cyklónou, ktorá sa v tomto roku prehnala Filipínami. Meteorológovia predpovedali, že oblasťou by mala prejsť v piatok ráno.

Živel podľa posledných údajov meteorológov sprevádzal vietor s rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu v nárazoch až do 200 kilometrov za hodinu. Pohyboval sa západným smerom s rýchlosťou 25 kilometrov za hodinu. Približne 483.000 ľudí muselo od pondelka opustiť svoje príbytky v centrálnej provincii Bicol a priľahlých oblastiach.

Vedenie medzinárodného letiska v Manile sa v dôsledku silného vetra rozhodlo dočasne pozastaviť jeho prevádzku. Celkovo zrušili minimálne 499 domácich a medzinárodných letov. Tieto opatrenia pocítilo približne 100.000 pasažierov. Ešte pred príchodom tajfúnu úrady uzavreli v postihnutých provinciách školy a pozastavili dopravu. Pobrežná stráž pozastavila na severovýchode krajiny aj námornú dopravu. Filipínach zaznamenajú každoročne približne 20 tajfúnov a tropických búrok.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá