Skvelé 1. kolo napokon Vlhovej na triumf v Killingtone nestačilo

Aktualizované:
Skvelé 1. kolo napokon Vlhovej na triumf v Killingtone nestačilo
Zdroj foto: SITA/AP
Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila na 6. mieste v obrovskom slalome v americkom Killingtone. Na východe USA sa jazdil druhý obrovský slalom žien v rozbiehajúcej sa novej sezóne Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

Vlhová, po úvodnom kole druhá, zaostala o 0,65 s za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou. Tá dosiahla celkový čas 1:38,19 min. Hneď za 23-ročnou rodáčkou z Cunea, pre ktorú je to najlepšie umiestnenie na pretekoch SP, skončila ďalšia Talianka a vlaňajšia víťazka obrovského slalomu v Killingtone Federica Brignoneová (+0,26 s). Tretia bola domáca obhajkyňa veľkého glóbusu Mikaela Shiffrinová (+0,29).

Vlhová v samom úvode tejto sezóny skončila v obrovskom slalome v rakúskom Söldene na 14. priečke, minulotýždňový slalom vo fínskom Levi nedokončila. "Sme stále iba na začiatku sezóny. Ďalší obrovský slalom bude až v decembri (vo francúzskom Courcheveli, pozn.) a Petra má dostatok času, aby dovtedy urobila ďalší krok vpred," povedala expertka RTVS a bývalá slovenská reprezentantka Veronika Velez-Zuzulová.

Obrovský slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Marta Bassinová (Tal.) 1:38,19 min, 2. Federica Brignoneová (Tal.) +0,26 s, 3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,29, 4. Michelle Gisinová (Švaj.) +0,31, 5. Tessa Worleyová (Fr.) +0,50, 6. Petra Vlhová (SR) +0,65

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá