Šéf Tiposu po zásahu NAKA končí. Ministerstvo ho odvolá

Aktualizované:
Šéf Tiposu po zásahu NAKA končí. Ministerstvo ho odvolá
Zdroj foto: SITA/Gabriel Kuchta
Ministerstvo financií na základe štvrtkových informácií rozhodlo, že odvolá Jána Barcziho z funkcie generálneho riaditeľa a predsedu predstavenstva spoločnosti Tipos. Informovala o tom riaditeľka tlačového odboru rezortu Alexandra Gogová.

"Oficiálne odvolaný bude v najbližších dňoch," komentovala Gogová s tým, že fungovanie spoločnosti pokračuje v normálnom režime, o čom svedčí podľa jej slov aj štvrtkové riadne rokovanie predstavenstva. Sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, pracovisko Banská Bystrica bude v piatok 29. novembra rozhodovať o návrhu prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry väzobne stíhať dve osoby zaistené počas razie v priestoroch spoločnosti Tipos. Počas akcie v utorok 26. novembra v priestoroch spoločnosti príslušníci NAKA zadržali nielen šéfa Tiposu, ale aj šéfa IT odboru Miloša Preleca.

Polícia vo štvrtok na sociálnej sieti informovala, že v prípade poškodenej lotériovej spoločnosti vyšetrovateľ NAKA obvinil dve osoby z trestného činu porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Zároveň polícia potvrdila, že vyšetrovateľ prokurátorovi ÚŠP predložil podnet na ich vzatie do väzby. V uvedenej veci je poškodená spoločnosť Tipos.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá