Súboj parlamentu a paláca, myslí si o vetovaní moratória premiér

Súboj parlamentu a paláca, myslí si o vetovaní moratória premiér
Zdroj foto: SITA/Alexandra Čunderlíková
Možno to vnímať aj ako mocenský prejav a súboj poslancov parlamentu s úradom prezidentky. V súvislosti s hlasovaním parlamentu, ktorý ústavnou väčšinou schválil predĺženie moratória na predvolebné prieskumy na 50 dní, to pripustil predseda vlády Peter Pellegrini.

K hlasovaniu o predĺžení moratória sa vyjadril aj predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Podla neho sa ukazuje, že za ním bola pravdepodobne dohoda. Ako uviedol na tlačovej konferencii, je presvedčený o tom, že pri tomto návrhu prevažujú negatíva nad pozitívami, a preto zaň strana Most-Híd nehlasovala.

"Našlo sa 80 poslancov, veto bolo prelomené," skonštatoval Pellegrini na tlačovej konferencii po rokovaní vlády. Sám je vraj zvedavý, čo bude ďalej. "Sú avizované podania na Ústavný súd," pripomenul. Osobne je presvedčený o tom, že legislatívna úprava narazí na realitu. "Nemyslím si, že v dnešnom digitálnom svete sa tie prieskumy tak či onak nedostanú k ľuďom, v digitálnom svete sa takýto zákon vynútiť nedá," povedal.

Vyjadril sa aj k tomu, že za prelomenie veta hlasovali popri poslancoch Smeru aj zástupcovia ĽSNS. "V niektorých prípadoch poslanci ĽSNS hlasovali proti vládnym návrhom s opozíciou, v niektorých prípadoch, ako v tomto, hlasovali tak, ako hlasovali poslanci Smeru," skonštatoval. Kategoricky však odmietol, aby sa z hlasovania vyvodzovali závery a tvorili konšpirácie. "Nebol v tom žiadny politický kšeft, odmietam interpretáciu, že je to dôkaz, že sa chystá koalícia s ĽSNS. Smer má na toto jasný názor," povedal s dodatkom, že tlmočí názor strany samotnej.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá