Mistrík na kandidátke strany SaS nebude, potvrdil Sulík

Mistrík na kandidátke strany SaS nebude, potvrdil Sulík
Zdroj foto: TASR/Jaroslav Novák
Neúspešný prezidentský kandidát Robert Mistrík nebude figurovať na kandidátke strany SaS v budúcoročných parlamentných voľbách. Uviedol to líder liberálov Richard Sulík.

"Mali sme viacero rozhovorov. Robert Mistrík sa rozhodol, že sa už nebude politicky angažovať," uviedol Sulík v relácii TV Markíza a vysvetlil, že dôvodom môže byť práve sklamanie z toho, ako dopadol pokus o štvor- alebo päťkoalíciu zo strán SaS, Za ľudí, PS-Spolu, OĽANO a KDH.

Druhý diskutujúci v relácii, predseda ĽSNS Marian Kotleba, sa vyjadril k neúspešnému pokusu o vytvorenie spojenectva so stranou Vlasť Štefana Harabina. Zdôraznil, že pre spojenie urobili Kotlebovci maximum. "Snažili sme sa akceptovať Harabinove podmienky a nájsť to, čo nás spája namiesto toho, čo nás rozdeľuje," uviedol.

Kotleba dodal, že sa jeho strana chystá do "prelomových" volieb. Podľa neho sa 29. februára 2020 rozhodne o tom, či bude Slovensko "normálne slovenské" alebo "liberálne fanatické". V téme zdravotníctva sa predseda SaS zastal názoru, že zdravotníctvo by nemalo byť zadarmo a že doň treba investovať. Predseda ĽSNS naopak zastával názor, že zdravotníctvo má zabezpečovať štát a ľudia by mali dostať akúkoľvek zdravotnú starostlivosť zadarmo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá