Fašungová prehrala s favoritkou Gu 0:2 za 27 minút

TASR
29.7.2012 10:12

Slovenská bedmintonistka Monika Fašungová prehrala podľa očakávania v jej prvom zápase na OH v Londýne s favorizovanou Juan Gu zo Singapuru 0:2 (5:21, 11:21).

Zápas slovenskej debutantky pod piatimi olympijskými kruhmi s turnajovou trinástkou v základnej D-skupine ženskej dvojhry trval 27 minút minút.

Fašungová sa v pondelok stretne s Austrálčankou Victoriou Naovou. Práve do tohto súboja vkladá zverenka Tomáša Lobotku oveľa väčšie šance na úspech, ako proti svetovej sedemnástke zo Singapuru.

Trojnásobná majsterka Slovenska nastúpila proti Gu v druhom v zájomnom súboji, keď vo februári minulého roka s ňou prehrala na turnaji v Rakúsku (10:21, 13:21). Ani vo Wembley Arene sa jej proti favoritke nepodaril zázrak. Prvý košík získala v úvodnom sete za stavu 0:5, potom dokázala uhrať na 5:8. Následne však Gu spustila uragán a Slovenke už nedovolila uhrať do konca prvého setu ani bod. Za 11 minút ho vyhrala 21:5. Do druhého dejstva vstúpila hráčka CEVA Trenčín dobre, z 1:3 otočila na 5:3. Jej súperka ale prepla na vyšší stupeň, išla do vedenia na 13:9 aj na 19:11 a v závere už nepripustila žiadnu drámu.