Švejna z Mosta pokračovať nebude, nekandiduje ani Ondrejcsák

Švejna z Mosta pokračovať nebude, nekandiduje ani Ondrejcsák
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Štátny tajomník rezortu práce za Most-Híd Ivan Švejna nebude v nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidovať. Angažovať sa chce v Inštitúte dôchodkovej politiky. Informoval o tom na sociálnej sieti. Rovnako sa rozhodol aj štátny tajomník rezortu obrany Róbert Ondrejcsák.

"Vzhľadom k tomu, že svoju najbližšiu budúcnosť vidím hlavne v odbornej práci, tak som sa rozhodol, že v najbližších voľbách do parlamentu kandidovať nebudem. Po skončení mandátu sa chcem angažovať v novovznikajúcom Inštitúte dôchodkovej politiky, ktorého cieľom bude ponúkať odborné a zodpovedné riešenia, analýzy a stanoviská v oblasti dôchodkového systému," vysvetlil Švejna na sociálnej sieti.

Ondrejcsák uviedol, že hoci neplánuje kandidovať za žiadnu stranu, plánuje zostať vo verejnom priestore. Argumentuje tým, že za ostatné roky sa mu podarilo aktívne formovať politiku aj verejnú debatu o zahraničnopolitickej orientácii Slovenska, ako aj o obrane a bezpečnosti.

Spomedzi osobností Mosta-Híd už na kandidátke strany nebude napríklad minister spravodlivosti Gábor Gál. Zdôvodnil to politickými i nepolitickými dôvodmi. Chýbať by mala aj štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Edita Pfundtner. Naopak podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar svoju kandidatúru potvrdil.

Lídrom kandidátky Mosta-Híd má byť minister dopravy Árpád Érsek, nasledovať má predseda strany Béla Bugár a šéf envirorezortu László Sólymos. O postupe do volieb rozhodne 23. 11. republiková rada. Bugár tiež informoval, že okrem mimoparlamentnej MKDA sa dohodli na spolupráci so stranou Šanca. Tá pôjde do volieb na ich kandidačnej listine.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá