Rusko obviňuje západ a krajiny susediace so Sýriou z krviprelievania

Rusko obviňuje západ a krajiny susediace so Sýriou z krviprelievania
Zdroj foto: SITA
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov dnes varoval, že medzinárodná podpora sýrskym vzbúrencom by mohla viesť k "väčšiemu krviprelievaniu" a nemožno očakávať, že vláda v Damasku sa ochotne vzdá svojim protivníkom.

Lavrov, ktorého krajina vetovala už tri rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN, zamerané na vyvinutie nátlaku na sýrsku vládu, aby ukončila 16 mesiacov trvajúce násilie, uviedol, že západné i arabské štáty by mali viac vplývať na povstalcov v snahe presvedčiť ich, aby skončili boje.

Podľa šéfa ruskej diplomacie sýrskemu mestu Aleppo hrozí bezprostredná tragédia, avšak - aspoň čiastočne - možno z tejto situácie viniť i vzbúrencov.

"Tlak sa musí vyvíjať na každého," zdôraznil Lavrov na spoločnej tlačovej konferencii so svojím japonským rezortným partnerom Koičirom Gembom po vzájomných rokovaniach v čiernomorskom rekreačnom stredisku Soči, letnom sídle ruského prezidenta Vladimira Putina.

"Bohužiaľ, naši západní partneri robia radšej niečo trochu odlišné, a zásadne - spolu s niektorými krajinami susediacimi so Sýriou - podporujú ozbrojený boj proti režimu," konštatoval minister, citovaný agentúrou Reuters. "Cenou za toto všetko je ešte viac krvi," dodal.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá