Odstaví Sagan Cavendisha?

Odstaví Sagan Cavendisha?
Zdroj foto: SITA
Pred sobotňajšími pretekmi s hromadným štartom v cestnej cyklistike sa v dejisku olympiády všetko točilo okolo Marka Cavendisha a jeho galaktického tímu krajanov. AP však pripomínala, že viacerí cyklisti pasovali na víťaza špurtérskeho súboja Petra Sagana.

"Je najväčší talent, aký som kedy videl," uviedol na adresu 22-ročného Slováka americký špurtér Tyler Farrar.

Jeho skúsený tímový spolujazdec, 40-ročný Chris Horner bol tej mienky, že 250-kilometrová zaberačka na deviatich londýnskych okruhoch s výstupmi na kopček Box Hill bude pre Cavendisha príliš veľká výzva. A preto tiež viac veril Saganovi: "On je pravdepodobne najväčšia hrozba pre Cavendisha. Určite bude ničiť pelotón v tých výstupoch, bude ho trhať, lebo v jeho záujme nie je prísť do cieľa spolu s Cavendishom. Jeho šance na titul budú fantastické vtedy, ak bude finišovať v menšej skupinke."

Naopak, Cavendish sa v spolupráci s kvartetom hviezdnych krajanov posnaží udržať v prvej skupine, nech je akokoľvek veľká. "Ale aj v takom prípade to má Sagan našliapnuté dobre. Má skvelú formu a neverím, že z nej niečo práve v deň olympijskej súťaže stratil. A pritom má šancu pre svoj úspech dačo robiť počas celých pretekov. Nielen vlastnou aktivitou, ale určite bude striehnuť, aby sa prípadne napojil na úniky iných cyklistov," zdôraznil Horner.

Po Cavendishovi a Saganovi sú treťou kategóriou favoritov viacerí borci, medzi nimi Belgičan Philippe Gilbert. Pre AP sa zahral na stávkujúceho: "Na Cavendisha by som nestavil, lebo sú nízke kurzy. Je najväčší favorit, ale neoplatí sa to. Skôr by som mierne zariskoval. Neviem... Azda by som si tipol na Sagana..."

Ako dodal autor agentúrneho fíčra - Gilbert nie je sám...

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá