Kraba vydražili za rekordnú sumu, asi skončí v reštaurácii

Kraba vydražili za rekordnú sumu, asi skončí v reštaurácii
Zdroj foto: SITA/AP (ilu)
Exkluzívny krab snežný sa predal na prvej krabej dražbe v tejto sezóne na rybom trhu v západnom Japonsku za rekordných päť miliónov jenov (41.363 eur). Snežného kraba s pancierom dlhým 14,6 centimetra a hmotnosťou 1,24 kilogramu ulovili v Japonskom mori pri pobreží prefektúry Tottori (na ostrove Honšú). Táto oblasť Japonska je známa drahými snežnými krabmi.

Uvedeného snežného kraba kúpil obchod Kanemasa-Hamašita v meste Tottori. Obchod ho plánuje predať japonskej reštaurácii v mestskej časti Ginza v Tokiu, napísali miestne médiá. "Cena bola trochu vyššia, než sa očakávalo. Ale tohto kraba som musel kúpiť. Takže cítim radosť", povedal pre stanicu NHK Tecudži Hamašita, prezident spoločnosti, ktorej patrí obchod. "Chcem len, aby ľudia vedeli, že kraby v Tottori sú najlepšie," dodal šéf spoločnosti.

Hamašita zaplatil aj vlani za snežného kraba rekordné dva milióny jenov (16.545 eur). Dostal tiež od spoločnosti vydávajúcej Guinnessovu knihu rekordov potvrdenie na "najdrahšieho kraba predaného na dražbe". Predchádzajúci tohtoročný rekord tri milióny jenov (24.818 eur) bol dosiahnutý v stredu v susednej prefektúre Hjógo.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá