V MHD pribudne vyše tisíc kamier. Bezpečnosť nebude lacná

V MHD pribudne vyše tisíc kamier. Bezpečnosť nebude lacná
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel
Dopravný podnik Bratislava chce namontovať kamerový systém do starších autobusov a električiek. Celkovo má byť nainštalovaných 1323 kamier v 140 autobusoch a 49 súpravách električiek. Dopravca vyhlásil v týchto dňoch veľký tender za 1,15 milióna eur s DPH na dodávku a montáž kamerového systému v MHD.

"Všetky nové vozidlá DPB už sú vybavené priamo od výrobcu nielen vnútorným, ale aj vonkajším kamerovým systémom, podnik sa však rozhodol namontovať kamery aj do ostatných, starších vozidiel MHD. V prípade autobusov ide o vozidlá z rokov 2010 až 2012 a električky vyrobené v 90. rokoch minulého storočia," informovala hovorkyňa DPB Adriana Volfová. Termín ukončenia verejného obstarávania podnik predpokladá na prelome rokov 2019 a 2020.

DPB očakáva podľa zverejnených súťažných podkladov cenu za dodávku a montáž kamerového systému do autobusov za 720.000 eur bez DPH. Dodávka a montáž kamerového systému do električiek predpokladá dopravca v sume 245.000 eur bez DPH. Záujemcovia môžu svoje ponuky predkladať do 2. decembra. V ten istý deň chce dopravca tieto ponuky otvárať. Pri ich vyhodnocovaní bude prihliadať na najnižšiu cenu bez DPH.

Po májovom incidente, keď bol v autobuse napadnutý manželský pár, mesto vyhlásilo, že musia byť všetky vozidlá MHD vybavené kamerovým systémom tak, aby bezpečnostné zložky mali online spojenie s vozidlom, v ktorom sa odohráva krízová situácia.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá