V reprezentácii nastali zmeny, Ramsaymu vypadlo sedem hráčov

Aktualizované:
Realizačný tím slovenskej hokejovej reprezentácie musel urobiť v nominácii na Nemecký pohár až sedem zmien.

Nominácia na Nemecký pohár:
Brankári: Andrej Košarišťan, Denis Godla
Obrancovia: Marek Ďaloga, Peter Čerešňák, Patrik Koch, Mislav Rosandič, Martin Štajnoch, Peter Trška, Martin Bodák, Martin Chovan
Útočníci: Marek Hrivík, Dávid Gríger, Andrej Kollár, Filip Krivošík, Andrej Kudrna, Adam Liška, Mário Lunter, Jakub Sukeľ, Tomáš Zigo, Matúš Sukeľ, Peter Zuzin, Peter Šišovský, Samuel Buček

Trénerovi Craigovi Ramsaymu vypadli pre zranenia Patrik Rybár, Vojtech Zeleňák, Mário Grman, Marcel Haščák, Michal Chovan, Dávid Šoltés a Adam Lapšanský, namiesto nich pocestujú do Krefeldu Denis Godla, Martin Bodák, Martin Chovan, Peter Šišovský, Peter Zuzin, Samuel Buček a Matúš Sukeľ.

Prvú nepríjemnú zvesť o neúčasti na úvodnej reprezentačnej akcii v tejto sezóne tlmočil realizačnému tímu Grman. Obranca fínskeho tímu SaiPa Lappeenranta si poškodil zadný stehenný sval v závere uplynulého týždňa v ligovom zápase. Útočník Chovan z HC Košice zasa utrpel zranenie v nedeľňajšom zápase Tipsport Ligy s HK Nitra. Zdravotné problémy sužujú aj jeho spoluhráča Haščáka a pre zranenie do Krefeldu necestujú ani brankár Rybár, obranca Zeleňák a útočníci Lapšanský a Šoltés.

Najskúsenejší hráč v nominácii je pri neúčasti Haščáka obranca Mareka Ďaloga. Obaja odohrali za slovenskú reprezentáciu 89 zápasov. Nováčikovia v národnom tíme sú útočníci Andrej Kollár a Jakub Sukeľ. V Krefelde čakajú slovenských hokejistov tri stretnutia. Postupne nastúpia proti Švajčiarsku, olympijskému výberu Ruska a domácemu Nemecku.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá