Záchranná loď Alan Kurdi vplávala nepovolene do talianskych vôd

Záchranná loď Alan Kurdi vplávala nepovolene do talianskych vôd
Zdroj foto: SITA/AP
Záchranná loď Alan Kurdi s 88 migrantmi na palube vplávala v piatok popoludní nepovolene do talianskych teritoriálnych vôd. Humanitárna organizácia Sea-Eye, ktorá loď prevádzkuje, uviedla, že dôvodom bolo nepriaznivé počasie, konkrétne silný vietor a rozbúrené more

"Počasie sa stále zhoršuje. Ľudia na palube sú premočení. Dnes zavčasu popoludní sme sa teda rozhodli, že loď musí hľadať útočisko pri pobreží," povedal Gorden Isler, hovorca organizácie Sea-Eye.

Talianske orgány boli o tomto postupe informované a vzali ho na vedomie. Loď sa momentálne nachádza vo vzdialenosti približne piatich námorných míľ od Marzamemi, dediny ležiacej na juhovýchodnom okraji Sicílie. Loď Alan Kurdi je v Stredozemnom mori už takmer týždeň. Minulú sobotu zachránila pri pobreží Líbye migrantov z člna prevádzačov, ktorý už nebol schopný plavby.

Predstavitelia Sea-Eye tvrdia, že krajiny EÚ dospeli v tomto týždni k diplomatickému riešeniu situácie a dohodli sa, ako si migrantov z lode Alan Kurdi podelia. Lodi však dosiaľ nikto zakotviť nepovolil.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá