Aká bola halloweenska noc? Mráz sa vyhol len štyrom miestam

Aká bola halloweenska noc? Mráz sa vyhol len štyrom miestam
Zdroj foto: TASR (ilustračná fotografia)
Slovensko opäť zažilo mrazivú noc. Počas tej poslednej zo štvrtka na piatok meteorológovia zaznamenali mráz takmer na všetkých staniciach. Výnimkou boli len štyri miesta na juhozápadnom Slovensku. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na sociálnej sieti.

Najsilnejší mráz bol na stanici Vernár na východe Slovenska s hodnotou mínus 9,2 stupňa Celzia. Naopak, plusové hodnoty namerali v bratislavskej Mlynskej doline (1,1 stupňa Celzia) a Mužli (0,4 stupňa Celzia). Teplotu presne na nule namerali meteorológovia na staniciach Veľké Lovce a Bratislava Koliba.


Na západe Slovenska bolo počas noci najchladnejšie v Novej Lehote v Handlovej (mínus 7,8 stupňa Celzia). Na strednom Slovensku najmenej namerali v Oravskej Lesnej (mínus 9,1 stupňa Celzia).

Ďalšie noci už mrazivé nebudú, tvrdí SHMÚ. "Dokonca podobne chladná situácia je v nedohľadne, keďže na Slovensko začne od juhu prúdiť teplý a vlhký vzduch. Bude tak veľa oblačnosti a veterno. V noci z piatka na sobotu sa však ešte mráz lokálne vyskytne," uzavrel hydrometeorologický ústav.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá