Čižnára na polícii lustrovali takmer 200-krát. GP žiada vysvetlenie

Aktualizované:
Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára počas jeho funkčného obdobia lustrovali v policajných databázach takmer 200-krát. GP žiada vysvetlenie.

Informáciu potvrdila hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová. „Dnes 29. októbra bolo generálnemu prokurátorovi SR Jaromírovi Čižnárovi potvrdené, že počas jeho funkčného obdobia v pozícii generálneho prokurátora bol lustrovaný v policajných databázach takmer 200-krát, o čom má generálny prokurátor dôkazy a bude dôrazne požadovať informácie od vedenia Policajného zboru SR o dôvodoch týchto lustrácií. Generálny prokurátor SR Jaromír Čižnár to považuje za niečo absurdné, čo sa nemôže v právnom štáte stať. Otázkou len zostáva, že komu bol nepohodlný, keď neváhal zneužiť svoje postavenie takýmto spôsobom,“ uviedla Predajňová podľa JOJ.

Čižnára mali na prelome rokov 2017 a 2018 istý čas aj sledovať. „Vo vzťahu k neoprávneným lustráciám Jaromíra Čižnára bolo predmetné podozrenie doručené z Generálnej prokuratúry SR na tunajšiu prokuratúru 18. októbra 2019. V súčasnosti je vec v štádiu pred začatím trestného stíhania a bude postúpená Úradu inšpekčnej služby na ďalšie konanie,“ dodal hovorca krajskej prokuratúry Matej Izakovič.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá