NHL: Vancouver zastavil bodovú sériu Floridy, tá dostala sedmičku

NHL: Vancouver zastavil bodovú sériu Floridy, tá dostala sedmičku
Zdroj foto: SITA/AP
Dva pondelkové zápasy NHL nepriniesli v akcii žiadneho slovenského hokejistu. Vancouver doma prevalcoval Floridu 7:2 a zastavil jej sériu ôsmich zápasov so ziskom minimálne bodu.

Už prvá tretina so skóre 5:1 prakticky rozhodla, J.T. Miller strelil dva góly, Elias Pettersson a Alexander Edler pridali po tri asistencie. Brankár Thatcher Demko mal 29 zákrokov. Po prvý raz od decembra 2011 sa stalo, že Canucks strelili päť a viac gólov v troch zápasoch po sebe

Buffalo viedlo v 12. min prvej tretiny nad Arizonou 2:0, ale napokon prehralo 2:3 po nájazdoch. Bola to vôbec prvá domáca prehra Sabres v tejto sezóne po predchádzajúcich piatich víťazstvách. Arizona vyhrala šiesty z ostatných siedmich zápasov vrátane troch zo štyroch na klziskách súperov. V jej drese si gól aj asistenciu pripísal Conor Garland, v nájazdoch bol úspešný Nick Schmaltz. Útočník Buffala Jack Eichel síce v deň 23. narodenín strelil gól, ale víťazstva sa nedočkal. Jeho tím napriek prehre zostal na čele NHL s 20 bodmi.

"Vždy je náročné absolvovať ´trip´ za súpermi z východu, preto si veľmi vážime naše tri víťazstvá zo štyroch zápasov. Podobný výjazd za súpermi sme mali na konci minulého roka a ten nám nevyšiel. To nás v konečnom dôsledku stálo, že sme chýbali v play-off," zhodnotil Conor Garland na webe NHL. "Nemôže sa stať, že doma pustíme vedenie 2:0. Mali sme pridať ešte jeden gól," posťažoval sa Jack Eichel. "Naša hra potrebuje rýchlosť, pohyb a korčuľovanie. Našu energiu sme však nevyužili tak, ako bolo treba. Dnes sme tak trochu narážali do stien," zhodnotil tréner Buffal Ralph Krueger.

Výsledkový sumár NHL - pondelok:

Buffalo - Arizona 2:3 po sam. nájazdoch (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Vancouver - Florida 7:2 (5:1, 1:1, 1:0)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá