Schválili novelu zákona o cestnej premávke. Čo všetko sa mení?

Aktualizované:
Schválili novelu zákona o cestnej premávke. Čo všetko sa mení?
Zdroj foto: TASR/Martin Baumann (ilu)
Viacero významných zmien zavádza novela zákona o cestnej premávke, ktorú schválili poslanci slovenského parlamentu. Pozrite si, čo všetko sa pre vodičov na cestách mení.

Čo sa mení:
-Pokuty za používania prístrojov za volantom sa zdvojnásobia, zakázané bude držanie mobilu v ruke
-Zavedie sa 365-dňová diaľničná známka
-Zmeny sa dotknú aj podmienok úpravy parkovania na chodníku
-Právna úprava zavádza zipsovanie aj pri zbiehaní jazdných pruhov
-Pribudnú preventívne opatrenia pre vodičov s nízkou praxou
-Cyklisti budú mať povolené jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu na cestičke pre cyklistov a v obci
-Novinkou bude aj povinnosť vytvoriť záchranársku uličku v kolóne na diaľnici
-Osoba na e-kolobežke sa zaradí medzi vodiča nemotorového vozidla a nie medzi chorcov
-Zjednoduší sa aj evidencia a prehlasovanie vozidiel
-Pre kategóriu C a CE sa zníži veková hranica z 21 na 18 a pre D a DE z 24 na 21 rokov
-Upraví sa centrálny informačný systém parkovania
-Osoby s ŤZP získajú inteligentné parkovacie preukazy

Jednoduchšia evidencia i prehlasovanie

Pokuty za používania prístrojov za volantom sa zdvojnásobia. Povolené ostane telefonovanie za volantom s pomocou handsfree, zakázané však bude držanie mobilu v ruke. Poslanci schválili novelu zákona o cestnej premávke. Pravidlo zákazu držania mobilov sa bude podľa schválenej novely vzťahovať aj na iné telekomunikačné, audiovizuálne alebo podobné zariadenia.

Zavedie sa tiež 365-dňová diaľničná známka, ktorá bude platiť jeden rok od jej zakúpenia a nielen do konca kalendárneho roka. Poslanci odsúhlasili pozmeňujúci návrh poslankyne Irén Sárközy (Most-Híd). Tá navrhla 365-dňovú diaľničnú známku ako dodatočný typ ročnej známky. Vodičom, ktorí sa rozhodnú uhradiť známku napríklad uprostred roka, tak umožní rovnako dlhú možnosť využívať diaľničnú sieť na Slovensku.

Zmeny v cestnej premávke sa dotknú aj podmienok úpravy parkovania na chodníku tak, aby "nebolo možné jazdiť po chodníku, ale zaparkovať len na chodníku priľahlom k ceste". Právna úprava zavádza okrem iného tiež striedavé radenie, tzv. zipsovanie, aj pri zbiehaní jazdných pruhov. Právna úprava sa zameriava aj na riešenie situácie s množstvom dopravných nehôd spôsobených neskúsenými vodičmi. Zavádza preto rôzne preventívne opatrenia pre vodičov s nízkou praxou.

Cyklisti budú mať povolené jazdiť na bicykli s 0,5 promile alkoholu v krvi, a to na cestičke pre cyklistov a v obci. Novinkou bude aj povinnosť vytvoriť záchranársku uličku v kolóne na diaľnici. Novela upravuje aj postavenie účastníkov cestnej premávky. „Osoba na kolobežke s pomocným motorčekom sa výslovne zaradí medzi vodiča nemotorového vozidla,“ priblížil rezort s tým, že doteraz sa zaraďovala medzi chodcov.

Zjednoduší sa aj evidencia a prehlasovanie vozidiel. "Vypúšťa sa povinnosť vlastníka vozidla predkladať dopravnému inšpektorátu tie rozhodnutia okresného úradu, ktoré inšpektorátu už okresný úrad zaslal v elektronickej podobe," vysvetlil rezort. V minulosti museli policajti skontrolovať každé vozidlo pri jeho prehlasovaní napríklad z okresu do okresu, po novom to tak nebude.

Nová elektronická diaľničná známka na 365 dní začne platiť od 1. februára.

ŤZP získajú nové preukazy

Zákonodarcovia schválili aj pozmeňujúci návrh poslancov Petra Pamulu a Tibora Bernaťáka (obaja SNS). Pre kategóriu C a CE sa zníži veková hranica z 21 na 18 a pre D a DE z 24 na 21 rokov, a to pre príslušníkov Policajného zboru, Zboru väzenskej a justičnej stráže, Hasičského a záchranného zboru, colníka alebo profesionálneho vojaka.

Poslanci podporili aj pozmeňujúci návrh Ľubomíra Petráka (Smer-SD), ktorým sa upraví centrálny informačný systém parkovania. Jeho správcom bude DataCentrum elektronizácie územnej samosprávy Slovenska a Združením miest a obcí Slovenska. Osoby s ťažkým zdravotným postihnutím získajú inteligentné parkovacie preukazy, ktoré im vďaka senzorom osadeným vo vyhradených parkovacích miestach na Slovensku uľahčia parkovanie. V kombinácii s ďalšími opatreniami sa zabezpečí účinná kontrola a vymožiteľnosť práva pri parkovaní na vyhradených miestach.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá