Zmena času ovplyvní aj dopravu. Ako pôjdu rýchliky či autobusy?

Zmena času ovplyvní aj dopravu. Ako pôjdu rýchliky či autobusy?
Zdroj foto: SITA/Martin Medňanský
Zmena letného času na zimný sa dotkne dvoch nočných rýchlikov Železničnej spoločnosti Slovensko. V nedeľu 27. októbra sa hodiny o 03:00 letného času posunú na 02:00 zimného času. Zmena ovplyvní rýchlik Zemplín, ktorý odchádza z Humenného 21:54 a prichádza do stanice Bratislava-Nové Mesto o 06:51.

Rýchlik zastaví v noci v stanici Ružomberok a v ceste bude pokračovať po hodine. Zmena času sa dotkne aj jazdy rýchlika Zemplín v opačnom smere. Zo stanice Bratislava-Nové Mesto odchádza o 22:16, do Humenného prichádza o 06:33. Tento rýchlik na hodinu zastaví v Kraľovanoch.

Ako informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč, na tratiach železníc v susedných krajinách budú podobne ovplyvnené jazdy nočných vlakov. Vlaky, ktoré vchádzajú na Slovensko po 03:00, už pôjdu podľa stredoeurópskeho času.

Aj spojom Regiojetu, ktoré budú na ceste v noci zo soboty na nedeľu, sa o hodinu predĺži cestovný čas. Ako informoval Regiojet na svojej stránke, spoje budú taktiež čakať v jednej zo zastávok danej linky, pokiaľ ich „nedobehne“ stredoeurópsky čas. Zmena času sa dotkne rýchlika, ktorý odchádza z Prahy do Košíc o 21:47, ako aj rýchlika, ktorý ide z Košíc do Prahy o 21:22. Hodinu v Bratislave bude stáť v noci aj jedna autobusová linka Regiojetu. Ide o linku z Budapešti do Prahy o 23:40.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá