Medzi obeťami z kamióna sú zrejme Vietnamci, vodiča obvinili

Väčšina z 39 ľudí, ktorých našli mŕtvych v návese kamiónu na juhovýchode Anglicka, zrejme pochádza z Vietnamu. Pôvodné správy hovorili o Číňanoch. Rezorty zahraničia oboch krajín nariadili svojim ambasádam v Londýne, aby britskej polícii pomohli pri identifikácii obetí. Polícia už v prípade zadržala štyri osoby. Vodiča kamiónu obvinila.

Maurice Robinson zo severoírskeho grófstva Armagh je obvinený zo zabitia v 39 prípadoch. V pondelok sa postaví pred súd v meste Chelmsford v grófstve Essex. Je prvým zo zatknutých, ktorého obvinili v jednom z najväčších prípadov pašovania ľudí v Spojenom kráľovstve s tragickým koncom.

Celkovo polícia zatkla v tomto prípade päť ľudí. Ešte v stredu zatkla na mieste činu v meste Grays vodiča kamióna Robinsona. V piatok zatkli 38-ročného muža a 38-ročnú ženu. Obaja pochádzajú z mesta Warrington v grófstve Cheshire. Britská polícia následne zadržala na londýnskom letisku Stansted štvrtú podozrivú osobu. Írska polícia v sobotu oznámila, že v prístave v metropole Dublin zatkla muža zo Severného Írska vo veku okolo 20 rokov.

Políciu a záchrannú službu privolali do priemyselného parku Waterglade v meste Grays v stredu približne o 01.40 h miestneho času. Všetkých 39 osôb vyhlásili na mieste za mŕtve. Polícia v Essexe najprv vyhlásila, že všetky obete sú čínski občania. V piatok však britské médií priniesli informáciu, že niektoré obete by mohli pochádzať z Vietnamu.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá