Facebook poskytne médiám vlastný priestor, testuje novinku

Facebook poskytne médiám vlastný priestor, testuje novinku
Zdroj foto: TASR/AP
Sociálna sieť Facebook spustila na svojej platforme novú spravodajskú službu s názvom Facebook News. Informovala o tom stanica Sky News, podľa ktorej ide o ďalší pokus tohto mediálneho gigantu zameraný na podporu žurnalistiky.

Predmetná sekcia sa bude objavovať popri štandardnom zdroji správ v špeciálnom "spravodajskom okienku" venovanom výlučne novinárskym príspevkom. Po tom, ako novú službu interne otestovali zamestnanci Facebooku, sa Facebook News v sobotu objaví "podskupine ľudí v Spojených štátoch", pričom v priebehu budúceho roka sa stane dostupnejšou širšiemu spektru používateľov tejto siete.

Šéf a zakladateľ Facebooku Mark Zuckerberg oznámil tento plán v apríli, tvrdiac, že tým chce podporiť spravodajské platformy zápasiace s problémami. Projekt však medzitým získal i nálepku kontroverznosti, keďže jedným z vybraných prispievateľov bude krajne pravicová webstránka Breitbart.

Facebook News bude v prvej vlne testovania prinášať pôvodné reportáže z miestnych médií vo veľkých metropolitných oblastiach USA vrátane New Yorku, Los Angeles a Bostonu. Sociálna sieť si v rozpore so svojou skoršou praxou najala novinárov a editorov, ktorí budú pre Facebook News dohliadať na organizáciu a výber správ.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá