V Smere sa o tom budeme rozprávať, reagoval premiér na Glváčovu kauzu

V Smere sa o tom budeme rozprávať, reagoval premiér na Glváčovu kauzu
Zdroj foto: TASR/Jakub Kotian
V strane Smer-SD sa budú zaoberať medializovanými informáciami o kontaktoch medzi Martinom Glváčom a Marianom Kočnerom. Povedal to pred rokovaním vlády premiér Peter Pellegrini s tým, že v závere pracovného týždňa sa vráti z výjazdov po regiónoch a bude sa so spolustraníkmi rozprávať na tieto témy.

Podľa jeho slov je však potrebné, aby sa informácie buď najskôr potvrdili, alebo vyvrátili. Pellegrini dodal, že v súčasnej situácii preto nie je vhodné prijímať unáhlené rozhodnutia. Informácie o údajnej komunikácii Glváča s Marianom Kočnerom priniesol v pondelok spravodajský portál Denník N. Glváča na odchod vyzval aj líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič. Ak tak neurobí, zverejní Matovič celú komunikáciu medzi ním a Kočnerom, ktorú má podľa vlastných slov k dispozícii.

„Ja už na to niekedy nemám nervy. Aby som každý deň niečo čítal a potom musel na to hľadať nejaké slová a komentovať to. Neprináleží mi teraz vynášať ortieľ, ale vrátim sa v závere týždňa, určite sa stretneme na centrále strany a musíme si povedať, že ako v takýchto prípadoch konať tak, aby sme s tým netraumatizovali spoločnosť, ale aby sme nevynášali nad niekým neoprávnene súdy. Budeme o tom hovoriť, nebudeme to prehliadať, ale nech niekto neočakáva od nás sekundové reakcie. Ak sa preukážu niektoré informácie, tak budeme konať," povedal Pellegrini. Glváč komunikáciu odmieta.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá