Mayday, vysielal ruský ľadoborec pri Nórsku. Išlo o chybu

Mayday, vysielal ruský ľadoborec pri Nórsku. Išlo o chybu
Zdroj foto: TASR/AP (ilustračná fotografia)
Posádka ruského ľadoborca s 33 osobami na palube vyslal neúmyselne núdzový signál pri západnom pobreží Nórska po tom, ako na plavidle došlo k výpadku prúdu následkom silnej búrky. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenia nórskeho ústredného riaditeľstva záchranných služieb a ruskej Federálnej agentúry pre námornú a riečnu dopravu o tom informovala agentúra TASS.

"Ruský ľadoborec vysielal signál Mayday západne od Alesundu. Vypli sa mu motory. Na palube sa nachádza 33 osôb. V oblasti je búrka," uviedlo riaditeľstvo na Twitteri. Okolo uviaznutého plavidla preletela helikoptéra a boli k nemu vyslané záchranné lode. Rosmorrečflot pre agentúru TASS medzitým uviedol, že ľadoborec Tor, patriaci spoločnosti Rosmorport, vyslal signál nedopatrením.

"Nič sa nedeje, ľadoborec je v poriadku a jeho posádka je v bezpečí. Núdzový signál bol vyslaný neúmyselne po tom, ako výpadok elektrického prúdu ovplyvnil činnosť niektorých zariadení počas búrky. Núdzové volanie bolo odvolané," uviedol Rosmorrečflot vo svojom vyhlásení.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá