KDH: Opatrenia Smeru-SD oslabia prosperitu Slovenska

KDH: Opatrenia Smeru-SD oslabia prosperitu Slovenska
Zdroj foto: SITA
Konsolidačné opatrenia Smeru-SD namiesto posilnenia hospodárskeho rastu a istôt pre občanov podľa KDH oslabia prosperitu Slovensku, kresťanskí demokrati ich preto v parlamente nepodporia.

"Vláda by mala šetriť na sebe, na ministerstvách, na mecenášoch," povedal dnes na tlačovej besede predseda KDH Ján Figeľ s tým, že občania čakajú na plnenie sľubov Smeru-SD, zatiaľ sa však deje pravý opak.

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský ocenil zhodu parlamentných politických strán na ústavnom zákone o zrušení trestnoprávnej imunity poslancov. "Ja sám som bol šesťkrát podpísaný pod návrhom ústavného zákona," komentoval desaťročné úsilie KDH smerujúce k zrušeniu poslaneckej imunity.

Hrušovský tiež upozornil na voľby členov Správnej rady Ústavu pamäti národa, ktorých by sa podľa neho mala politika dotýkať čo najmenej, vládny Smer-SD ju však chce spolitizovať. KDH podľa Hrušovského zvažuje, ako sa postaví k voľbe generálneho riaditeľa RTVS. Odvolávanie Miloslavy Zemkovej na minulej schôdzi sa dialo na hranici ústavnosti a zákonnosti, myslí si šéf poslaneckého klubu KDH.

"Je to neuveriteľné, ľavicový Smer zavádza spoplatnenie stredoškolského štúdia a korupciu," konštatoval poslanec za KDH Martin Fronc na margo návrhov zákonov ministra školstva Dušana Čaploviča. Podľa novely zákona o odbornom vzdelávaní má samosprávny kraj určovať počet tried v štátnych aj neštátnych školách, za dieťa v triede nad limitom na neštátnych školách by si rodičia mali platiť sami. "Toto je v rozpore s Ústavou SR," dodal.

Záznam z tlačovej besedy kresťanských demokratov

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá