Bývalých tajných prepustili, zadržali ich počas akcie Hyena

Aktualizované:
Bývalých tajných prepustili, zadržali ich počas akcie Hyena
Zdroj foto: PZ
Dozorový prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava nariadil prepustenie na slobodu všetkých zadržaných obvinených v rámci policajnej akcie Hyena po preštudovaní spisu. Polícia v rámci akcie obvinila troch bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby, Pavla Forischa, Jána Feranca a Stanislava Žiarana.

"Dnešného dňa vyšetrovateľ predložil prokurátorovi KP Bratislava vyšetrovací spis spolu s podnetom na podanie návrhu na vzatie do väzby troch obvinených, voči ktorým je na KP Bratislava vedené trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vydierania v štádiu pokusu. V danom prípade sa jedná o inú trestnú vec, ako bola medializovaná trestná vec obvinených, ktorá bola realizovaná pod krycím názvom Hyena. Dozorový prokurátor KP Bratislava po preštudovaní spisového materiálu nariadil prepustenie všetkých zadržaných obvinených na slobodu podľa paragrafu 87 odseku 1 Trestného poriadku," spresnil Janíček.

Polícia pôvodne obvinila troch bývalých príslušníkov Slovenskej informačnej služby Pavla Forischa, Jána Feranca a Stanislava Žiarana. Pavol Forisch je okrem vydierania obvinený aj z drogovej trestnej činnosti, Stanislav Žiaran je obvinený za nedovolené ozbrojovanie a vydieranie a Ján Feranc za vydieranie. Všetkých zadržala polícia v utorok v rámci akcie Hyena.

"Zaistili sme strelné zbrane, strelivo a väčšie množstvo drog. Vyšetrovateľ obvinil z drogovej trestnej činnosti štyri osoby, z vydierania tri osoby a jednu osobu z nedovoleného ozbrojovania. Vyšetrovateľ piatich zo zadržania prepustil, na štyroch podá podnet na väzbu," priblížila na margo akcie polícia. Medzi obvinenými boli aj spomínaní bývalí príslušníci SIS.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá