Súdna rada riešila mobily, predstúpila len Jankovskej sestra

Aktualizované:
Pred členov súdnej rady predstúpila iba sestra bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej, sudkyňa Andrea Haitová. Novinárov o tom informovala Marcela Kosová, predsedníčka päťčlennej komisie, ktorú zriadila súdna rada.

Polícia zasahovala u sudcov a sudkýň v závere augusta tohto roka. Medzi nimi je aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, ktorá si podľa údajnej komunikácie cez aplikáciu Threema vymenila tisíce správ s Marianom Kočnerom.

Haitová podľa jej slov prezentovala svoj názor na medializované informácie a zásah polície z konca augusta tohto roka, keď viacerým sudcom a sudkyniam zaistili mobilné telefóny. Kosová nechcela bližšie komentovať, či sa komisia dozvedela v prípade niečo nové.

Súdna rada pozvala piatich sudcov, aby vysvetlili podozrenia, ktoré sa voči nim objavili v médiách. „Vypočuli sme si názor pani Haitovej na zásah polície a jej pohľad na medializované informácie. Zvyšní sudcovia z piatich, ktorých sme pozvali, sa ospravedlnili. Súdna rada SR, respektíve komisia, sa tiež obrátila na orgány činné v prípravnom konaní a Úrad špeciálnej prokuratúry so žiadosťou o ďalšie dokumenty,“ povedala Kosová. Na otázku, či z dokumentov, ktoré dostali, vyplývajú nové informácie v prípade, nechcela odpovedať. Komisia bude podľa nej najskôr informovať členov súdnej rady.

Polícia zasahovala u sudcov a sudkýň v závere augusta tohto roka. Medzi nimi je aj bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská, ktorá si podľa údajnej komunikácie cez aplikáciu Threema vymenila tisíce správ s Marianom Kočnerom. Známe je aj uznesenie vyšetrovateľa, na základe ktorého zasahovala polícia. V ňom sa uvádza viacero trestných činov, okrem iného tiež zneužívanie právomocí verejného činiteľa či prijímanie úplatkov. NAKA v súvislosti s vyšetrovaním zriadila špeciálny tím s názvom „Hmla“.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá