Trnku vyzvali, aby sa vzdal funkcie a GP, aby sa prestal skrývať

Trnku vyzvali, aby sa vzdal funkcie a GP, aby sa prestal skrývať
Zdroj foto: TASR
Nadácia Zastavme korupciu vyzýva prokurátora Dobroslava Trnku, aby sa okamžite vzdal svojej funkcie. Zároveň žiada, aby sa generálny prokurátor Jaromír Čižnár prestal skrývať. Informoval o tom Martin Suchý z Nadácie Zastavme korupciu.

Denník N informoval, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Marian Kočner.

"Po zverejnení nahrávky medzi obžalovaným podnikateľom Marianom K. a Trnkom je nemysliteľné, aby tento človek sedel na Generálnej prokuratúre," uviedla riaditeľka Nadácie Zastavme korupciu Zuzana Petková. Zároveň nadácia vyzvala generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby sa ďalej neskrýval a začal konať aj voči ostatným, ktorí čelia podozreniam, že spolupracovali s Marianom Kočnerom. "Prokuratúra je jeden z hlavných pilierov právneho štátu. Ak zlyháva ona, zlyháva štát," konštatovala Petková.

Čižnár by mal podľa Nadácie Zastavme korupciu okamžite nariadiť previerku spisov prokurátora Bystríka Paloviča, ktorý sa podľa Denníka N spomína v Threeme, a ďalších prokurátorov. V prípade pochybení by nemal čakať na výsledky vyšetrovania, ale okamžite začať disciplinárne konanie a zbaviť ich funkcie.

Denník N informoval, že získal 70-minútovú nahrávku rozhovoru medzi bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom a Marianom Kočnerom. Zvukový záznam z leta 2014 si mal urobiť Marian Kočner. Týkať sa má údajného Trnkovho pokusu o vydieranie Haščáka nahrávkou jeho rozhovoru v konšpiračnom byte z kauzy Gorila. Podľa Denníka N mafián vyšetruje bývalého generálneho prokurátora, vrieska naňho vulgarizmy, vyhráža sa jemu aj jeho kumpánom fyzickou likvidáciou a tým, že jeho syn skončí.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá