NHL: Boston prvýkrát stratil body, nepomohol ani gól Cháru

11.10.2019 07:42

Kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára skóroval v hokejovej NHL pri prehre jeho "medveďov" na ľade Colorada Avalanche 2:4. V bránke hostí chytal Jaroslav Halák a pripísal si 32 zákrokov. Útočník Montrealu Tomáš Tatar si pripísal asistenciu, Canadiens však doma prehrali s Detroitom Red Wings 2:4.

Tatar prihral v 25. minúte Maxovi Domimu na vyrovnávajúci gól. Napokon to nestačilo a Montreal prehral tretí z úvodných štyroch duelov v novom ročníku profiligy. Ešte trpkejšiu noc zažil Chára s Halákom. Štyridsaťdvaročný slovenský obranca zvýšil v 16. minúte na 2:0, zvyšok stretnutia však patril "lavínam", ktoré sú zatiaľ stopercentné. Boston stratil prvé body v sezóne.

Viac dôvodov na radosť mal Erik Černák. Síce nebodoval, ale jeho Tampa Bay zvíťazila v Toronte nad Maple Leafs 7:3, domáci prehrali tretíkrát za sebou. Rovnako tretiu prehru v sérii utrpel aj Washington s Richardom Pánikom v zostave. V noci na piatok nestačili Capitals na domáci Nashville 5:6. Slovenský krídelník sa bodovo nepresadil. Z dvoch bodov sa netešil ani Andrej Sekera, keď s Dallasom podľahli na vlastnom ľade Calgary 2:3 po nájazdoch.

V samostatných nájazdoch neuspel ani Edmonton s Tomášom Jurčom. "Olejári" prehrali v New Jersey 3:4, Jurčo si pripísal iba dvojminútový trest.

Ottawa - St. Louis 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)

Toronto - Tampa Bay 3:7 (3:4, 0:1, 0:2)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 18:46 min, 3 strely, 5 "hitov"

Montreal - Detroit 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16:27 min, 1 asistencia, 4 strely, 2 "hity", 2 mínusové body

Nashville - Washington 6:5 (1:1, 1:3, 4:1)
Richard Pánik (Washington) odohral 11:50 min, 1 "hit", 1 zablokovaná strela

Winnipeg - Minnesota 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Pittsburgh - Anaheim 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

New Jersey - Edmonton 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 0:1)
Tomáš Jurčo (Edmonton) odohral 13:07 min, 2 trestné minúty, 1 mínusový bod

Chicago - San Jose 4:5 (2:2, 2:2, 0:1)

Colorado - Boston 4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
Zdeno Chára odohral 20:55 min, 1 gól, 2 strely, 4 zablokované strely, Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 58:27 min, 32 zákrokov z 35 striel, úspešnosť 91,4%

Dallas - Calgary 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0, 0:1)
Andrej Sekera (Dallas) odohral 23:59 min, 1 strela, 3 zablokované strely

Arizona - Vegas 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)