Sedem miliónov v škatuli od vína. Český expolitik Rath je vo väzení

TA3 TASR
7.10.2019 19:05

Bývalý stredočeský hajtman a exminister zdravotníctva David Rath nastúpil v pondelok na výkon trestu vo väznici v Tepliciach, kde si začne odpykávať sedemročný trest odňatia slobody za korupciu. Pokutu desať miliónov korún, ktorú mu udelil súd, Rath nezaplatil. Informovala o tom spravodajská stanica ČT24.

"Platí, že po 18. hodine budem plne v starostlivosti a v rukách nášho úžasného štátu," potvrdil Rath ešte predtým na stretnutí s novinármi v meste Hostivice. Pokutu, ktorú Rathovi udelil súd, však nezaplatil. "Avizoval som od začiatku, že žiadnych desať miliónov nemám a zohnať ich takto za päť dní nejde," povedal Rath, ktorého citoval portál iDNES.cz.

Ratha (53) zadržali v roku 2012, keď si odnášal v škatuli od vína sedem miliónov korún. Bývalý český minister zdravotníctva, ktorý tvrdí, že jeho proces je politický, predpokladá, že bude vo väzení pracovať ako lekár.

Stredočeský krajský súd poslal vlani Ratha pôvodne na 8,5 roka do väzenia. Odvolací senát mu však v júni trest zmiernil na sedem rokov a znížil mu aj peňažný trest na desať miliónov korún.

zdielať
zdielať
mReportér
Komentáre k článku
Zdielajte článok