Snažia sa nás zdiskreditovať, tvrdí primátor Vallo. Ukázal, ako

Snažia sa nás zdiskreditovať, tvrdí primátor Vallo. Ukázal, ako
Zdroj foto: TASR
Bratislavský magistrát sa podľa vyjadrenia primátora hlavného mesta Matúša Valla snažia zdiskreditovať.

„Pozorujeme snahu zdiskreditovať nové vedenie magistrátu aj niektorých zamestnancov. Začalo sa to trestným oznámením, ktoré niekto zneužil proti viceprimátorke. Pokračovalo to letákmi, v ktorých bola zneužitá identita ďalšej námestníčky a objavili sa maily z falošných adries, ktoré sa vydávajú za oficiálnu komunikáciu medzi zamestnancami a vedením magistrátu,“ uviedol Vallo na svojej facebookovej stránke. Mesto zvažuje aj podanie trestného oznámenia.

Zmeny v bratislavským mestských podnikoch, ktoré zahŕňali predovšetkým výberové konania na vedúce pozície v spoločnostiach ako napríklad Bratislavská vodárenská spoločnosť, Odvoz a likvidácia odpadu, Dopravný podnik Bratislava a ďalšie môžu byť dôvodom útokov na magistrát. „Cítime, že tieto veci sa dejú v dôsledku našej snahy urobiť poriadok v mestských podnikoch. Nepoľavíme a budeme pokračovať v presadzovaní verejného záujmu v týchto firmách,“ povedal hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Hlavné mesto v reakcii na snahy o diskreditáciu zvažuje právne kroky. „Takéto praktiky považujeme za neprípustné, nebudeme ich tolerovať a jednoznačne ich odsudzujeme. Zvažujeme v tejto súvislosti podanie trestného oznámenia,“ dodal Bubla. Posledné zmeny v mestských podnikoch urobili v uplynulých týždňoch, keď poslanci mestského zastupiteľstva v Bratislave zvolili nových členov predstavenstiev v DPB, OLO a BVS. Noví zástupcovia hlavného mesta v predstavenstvách mestských podnikov majú na starosti ekonomicko-finančné úseky a technický úsek.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá