Najzaujímavejšie fotografie týždňa

Najzaujímavejšie fotografie týždňa
Zdroj foto: SITA
Výber agentúrnych fotografií z uplynulých siedmich dní.

1. Mladý nepálsky hinduista počas posvätneho očistného kúpeľa v rieke Bagmati. Počas púte Bol Bom sa davy ľudí vypravia peši na mnohomíľovú cestu do chrámu v Kátmandú. (AP Photo/Niranjan Shrestha)

2. Bývalý americký prezident Bill Clinton na návšteve u juhoafrického lídra Nelsona Mandelu. Mandela v týchto dňoch oslávil 94. narodeniny. (AP Photo/Peter Morey)

3. Nádherné nebo nad antarktickou stanicou Concordia. Fotografia z jedného z najnedostupnejších miest na Zemi zachytáva "Auroru australis", polárnu žiaru na južnom cípe planéty. (AP Photo/Alexander Kumar and Erick Bondoux, ESA)

4. Tancujúci ľudia na pekingskom námestí vedľa zrekonštruovaného mestského múru z dynastie Ming. (AP Photo/Alexander F. Yuan)

5. Čína je krajina kontrastov. Fotografia zachytáva príslušníkov čínskych policajných jednotiek, ktorí trénujú v bahne v meste Chuzhou, v centrálnej časti krajiny. (AP Photo)

6. Na slovensko-ukrajinskej hranici fungoval minimálne jeden rok 700 metrov dlhý tunel, ktorým sa z Ukrajiny pašovali tabakové výrobky a možno aj osoby. Nešlo o žiadnu dieru v zemi, ale tunel, vybudovaný banskou technológiou. Foto: SITA/PPZ

7. Maďarský premiér Orbán a slovenský predseda vlády Fico v družnej debate počas futbalového zápasu Slovana s Videotonom. (Foto: SITA/Marián Peiger)

8. Jordánsky obchodník zdobí ulicu počas posledných príprav na posvätný mesiac moslimov, ramadán. (AP Photo/Mohammad Hannon)

9. Policajné pásky okolo kina Century 16 v denverskom predmestí Aurora. Počas premiéry filmu o Batmanovi tu zastrelili 12 ľudí. (AP Photo/The Denver Post, Karl Gehring)

10. Grécko sužovali požiare. Na zábere je most Rio-Antirion neďaleko mesta Patras, nad ktorým sa vznášajú husté kúdoly dymu. (AP Photo/Thanassis Stavrakis)

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá