V noci boli rekordne nízke teploty. Budú pokračovať, varuje SHMÚ

19.9.2019 16:29

Na mnohých miestach Slovenska klesla teplota v noci zo stredy na štvrtok rekordne nízko. Najchladnejšie spomedzi území v polohách do 1000 metrov nad morom bolo v obci Mlynky v Slovenskom raji, kde namerali -2,9 stupňa Celzia. S prízemným mrazom treba počítať aj naďalej.

V noci boli rekordne nízke teploty. Budú pokračovať, varuje SHMÚ
Foto: TASR/Štefan Puškáš (ilu)

"Počas minulej noci klesla na Slovensku v polohách do 1000 metrov nad morom v studenom, pôvodom arktickom, vzduchu väčšinou na 7 až -2 stupne Celzia," uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav na sociálnej sieti. Rekordne nízku teplotu spojenú s dátumom 19. september zaznamenali meteorológovia v Dudinciach. Vo výške dvoch metrov nad povrchom tu klesla teplota na 0,3 stupňa Celzia. Nielen v Dudinciach, ale aj v mnohých iných nížinách sa tak vyskytol prízemný mráz.

"Ojedinele bolo aj teplejšie a naopak, ojedinele aj chladnejšie. Záležalo to najmä od množstva oblačnosti v danej lokalite. a tiež aj od toho, či na danom mieste bolo počas väčšiny noci bezvetrie, alebo len slabý vietor," poznamenáva SHMÚ.

S prízemným mrazom však treba na celom území Slovenska počítať aj v najbližších dňoch. SHMÚ vydal výstrahy prvého stupňa. V piatok nadránom môže teplota miestami klesnúť na 0 až -5 stupňov Celzia, v sobotu nadránom miestami – 7 stupňov Celzia.

zdielať
zdielať
sledovať
mReportér edit
Komentáre k článku
Zdielajte článok