Diskreditácia a lži. Špeciálny prokurátor sa bráni voči obvineniam

Diskreditácia a lži. Špeciálny prokurátor sa bráni voči obvineniam
Zdroj foto: TASR/Michal Svítok
Šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Dušan Kováčik odmieta podozrenia voči svojej osobe, podľa neho ide iba o účelovú diskreditáciu. Uviedol to v reakcii na tvrdenia nezaradenej poslankyne Veroniky Remišovej o tom, že Kováčik nemá čo robiť na svojom poste.

S Bödörom sa vraj nestretával

Kováčik oponuje tým, že medializovaná komunikácia medzi Marianom Kočnerom a Norbertom Bödörom, ktorú zverejnil Denník N, a z ktorej voči nemu vyplývajú podozrenia, nie je verifikovaná. „Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik sa ostro ohradzuje voči šíreniu lží politikov pre ich vlastnú predvolebnú reklamu. Na zviditeľnenie a získanie pozornosti budúcich voličov šíria svoje ničím nepodložené závery o neexistujúcom vzťahu na základe pocitov a dojmov z neverifikovanej komunikácie dvoch osôb, ktoré spomínajú meno špeciálneho prokurátora, ktorý sa o tom dozvedel len z médií a obsah týchto informácií nemá ani verifikovaný," uviedla hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. Faktom však zostáva, že komunikáciu, respektíve medializované podozrenia preveruje aj Generálna prokuratúra SR.

Kováčik trvá na tom, že sa s Norbertom Bödörom nestretával, ani s ním neudržiaval žiaden vzťah. Komunikácia Bödöra s Marianom Kočnerom naznačuje, že nitriansky podnikateľ s Kováčikom pravidelne komunikoval aj o rôznych trestných konaniach.

Kováčik: Sú to podsúvané klamstvá

„Opakovane uverejňované ničím nepodložené závery o protiprávnom postupe špeciálneho prokurátora, či neexistujúcom vzťahu, sú podsúvané klamstvá, ktoré považuje za súčasť dlhodobej účelovej diskreditačnej kampane, ktorej cieľom je ustavičným opakovaním lživých informácií prezentovaných ako pravdivých, vyvolávať a živiť vo verejnosti falošný dojem o jeho neprofesionalite a neetickom chovaní s cieľom dosiahnuť jeho odstúpenie z funkcie špeciálneho prokurátora," dodal Kováčik vo svojom stanovisku. Špeciálny prokurátor pritom už dávnejšie avizoval, že na svojom poste nebude až do riadneho skončenia mandátu v roku 2021, ale odíde skôr. Kedy tak plánuje urobiť, však doteraz nekonkretizoval.

Špeciálny prokurátor je podľa vlastných slov pripravený spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. „Pán Kováčik je naďalej pripravený na bezodkladnú spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní, pokiaľ ho oslovia. K dnešnému dňu nebol políciou špeciálny prokurátor predvolaný vypovedať k predmetnej trestnej veci, ani k ďalším veciam, ktoré boli medializované," uzavrela Tökölyová.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá