Trump má nástupcu za Boltona, zaoberal sa rukojemníkmi

Americký prezident Donald Trump oznámil, že za nového poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť vymenuje Roberta O'Briena.

O'Brien, ktorý nahradí odvolaného Johna Boltona, v súčasnosti pôsobí ako mimoriadny poverenec prezidenta USA pre záležitosti rukojemníkov. Trump na Twitteri oznámil, že s O'Brienom "pracuje už dlho a usilovne" a že podľa neho na novom poste odvedie "skvelú prácu".

Trumpove oznámenie o vymenovaní O'Briena do prestížnej funkcie poradcu pre národnú bezpečnosť prichádza niekoľko dní po tom, ako z tohto postu 9. septembra odvolal Johna Boltona, odvolávajúc sa na politické nezhody. Bolton bol Trumpovým v poradí už tretím poradcom pre národnú bezpečnosť.

Robert O'Brien bol medzi piatimi kandidátmi na post nového poradcu, o ktorých Trump uvažoval. Zoznam prezident zverejnil v utorok. Ako mimoriadny poverenec prezidenta USA pre záležitosti rukojemníkov na ministerstve zahraničných vecí O'Brien úzko spolupracoval s rodinami amerických rukojemníkov a bol poradcom v otázkach rukojemníkov. Predtým, počas administratívy Georga W. Busha a Baracka Obamu, pomáhal viesť verejno-súkromné partnerstvo ministerstva pre reformu súdnictva v Afganistane. Na začiatku svojej kariéry bol O'Brien vysokopostaveným právnikom v komisii Bezpečnostnej rady OSN, ktorá rozhodovala o nárokoch voči Iraku vzniknutých v čase vojny v Perzskom zálive.

TOP videá

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá