Šéf školských odborov vyzval učiteľov na podporu sestier

Šéf školských odborov vyzval učiteľov na podporu sestier
Zdroj foto: SITA
Nové školské odbory (NŠO) vyzývajú učiteľov, aby sa zúčastnili na protestnom zhromaždení sestier a pôrodných asistentiek pred NR SR a podporili tak ich požiadavky. Tvrdia, že nejde už len o boj za mzdy sestier, ale o celospoločenský problém presahujúci medze právneho štátu.

Podľa predsedu NŠO Ľudovíta Sebelédiho musí byť odborárska solidarita nový fenomén, ktorý posunie spoločnosť dopredu. "Veríme, že sa k nám pridajú aj ďalšie odborové organizácie," uviedol Sebelédi, ktorý vystúpi aj na zhromaždení. Chce tak vyjadriť podporu zákonným požiadavkám sestier a zároveň poukázať na zlé ohodnotenie zamestnancov štátnej a verejnej správy.

Zdravotné sestry sa 24. júla zhromaždia pred NR SR, aby tak protestovali proti pozastaveniu účinnosti zákona o minimálnych mzdových nárokoch. Oblečené v čiernych tričkách, rovnako ako to bolo pred rokom, chcú symbolicky vyjadriť, že sú opäť tam, kde začínali. V ten istý deň, ako sa uskutoční protest, vystúpi predseda Odborového združenia sestier a pôrodných asistentiek Viliam Záborský pred členmi parlamentného zdravotníckeho výboru.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá