V kempoch je dvadsať Slovákov, jednocestné zmluvy nemá ani polovica

V kempoch je dvadsať Slovákov, jednocestné zmluvy nemá ani polovica
Zdroj foto: SITA/AP
Tri týždne pred štartom nového ročníka NHL otvárajú tímy brány tréningových kempov. Šancu ukázať sa predstaviteľom profiligových klubov dostanú v nasledujúcich dňoch až dve desiatky Slovákov. Niektorí majú miesto v zostave budúcej sezóny isté, ďalší oň budú musieť bojovať. Sú aj takí, ktorí stále čakajú na podpis kontraktu.

Anaheim Ducks: R. Durný (bez zmluvy s tímom NHL)
Boston Bruins: P. Cehlárik (dvojcestná zmluva), Z. Chára (jednocestná zmluva), J. Halák (jednocestná zmluva), R. Lantoši (bez zmluvy s tímom NHL)
Calgary Flames: M. Pospíšil (dvojcestná zmluva), M. Roman (bez zmluvy s tímom NHL), A. Ružička (dvojcestná zmluva)
Columbus Blue Jackets: M. Daňo (dvojcestná zmluva)
Dallas Stars: A. Sekera (jednocestná zmluva)
Edmonton Oilers: T. Jurčo (jednocestná zmluva)
Montreal Canadiens: T. Tatar (jednocestná zmluva)
New Jersey Devils: M. Studenič (dvojcestná zmluva)

Najviac Slovákov je v Bostone

Najväčšie zastúpenie má slovenský hokej v Bostone Bruins, kde sa nachádza až štvorica hráčov. Zdeno Chára s Jaroslavom Halákom sú držiteľmi jednocestných zmlúv, Peter Cehlárik má naopak dvojcestný kontrakt a Róbert Lantoši zatiaľ patrí iba farmárskemu tímu "medveďov" z Providence v AHL.

V Calgary Flames figurujú traja slovenskí hokejisti, no s najväčšou pravdepodobnosťou ani jeden z nich nenakukne v tejto sezóne do NHL. Adam Ružička s Martinom Pospíšilom by mali po kempe putovať do rezervného tímu Stockton Heat v AHL, ich krajan Miloš Roman prišiel do kempu bez zmluvy.

Šancu nazrieť do NHL už v ročníku 2019/20 má obranca Martin Fehérváry, ktorý sa bude chcieť presadiť do kádra Washingtonu Capitals. Spolu s ním sa v kempe vlaňajšieho šampióna predstaví aj útočník Richard Pánik, ktorý v lete zamieril z Arizony Coyotes do metropoly USA. Podobne dvaja Slováci sú aj v organizácii Tampy Bay Lightning. Erik Černák by po minulej prelomovej sezóne nemal chýbať v kádri "bleskov", naopak útočník Maxim Čajkovič je pre klub stávkou do budúcna a v tomto ročníku bude naďalej nastupovať v juniorskej súťaži QMJHL.

New York Rangers: A. Húska (dvojcestná zmluva)
Ottawa Senators: Ch. Jaroš (dvojcestná zmluva)
Tampa Bay Lightning: M. Čajkovič (bez zmluvy s tímom NHL), E. Černák (dvojcestná zmluva)
Toronto Maple Leafs: M. Marinčin (jednocestná zmluva)
Washington Capitals: M. Fehérváry (dvojcestná zmluva), R. Pánik (jednocestná zmluva)

Hráči s istým miestom

S jednocestnými zmluvami prišli do kempov klubov NHL obrancovia Andrej Sekera (Dallas Stars) s Martinom Marinčinom (Toronto Maple Leafs) a útočníci Tomáš Tatar (Montreal Canadiens) s Tomášom Jurčom (Edmonton Oilers). Bek Christián Jaroš z Ottawy Senators má síce dvojcestný kontrakt, ale takmer celú minulú sezónu strávil v najkvalitnejšej lige sveta a miesto v zostave "senátorov" by mu nemalo ujsť.

Boj o miesto v NHL však bude náročnejší pre útočníkov Mariána Studeniča (New Jersey Devils) s Markom Daňom (Columbus Blue Jackets) či brankára Adama Húsku (New York Rangers). Gólman Roman Durný nie je zmluvne viazaný s Anaheimom Ducks, patrí San Diegu Gulls v AHL, ale predstaví sa v kempe "káčerov".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá