Zomrela herečka z katastrofickej klasiky Dobrodružstvo Poseidona

Zomrela herečka z katastrofickej klasiky Dobrodružstvo Poseidona
Zdroj foto: reprofoto YouTube.com
Americká herečka Carol Lynleyová, hviezda dnes už klasického katastrofického filmu Dobrodružstvo Poseidona, zomrela vo veku 77 rokov. Lynleyovej dcéra Jill Selsmanová uviedla, že jej matka zomrela v spánku v utorok 3. septembra v Los Angeles.

Zosnulá bola divadelnou aj filmovou herečkou, objavila sa v množstve snímok a televíznych seriálov. Herečka mala dlhú kariéru v Hollywoode; vyslúžila si nomináciu na cenu Zlatý glóbus ako nováčik vo filme z roku 1959 Blue Denim o tínedžerke snažiacej sa o interrupciu. Túto úlohu stvárnila najprv v divadle na Broadwayi v New Yorku.

Lynleyová sa objavil vo vyše 100 filmoch a televíznych seriáloch, ale jej najznámejšou rolou je speváčka Nonnie Parryová v snímke Dobrodružstvo Poseidona z roku 1972. Jej postava spieva skladbu "Morning After", hoci spev nadabovali. Pieseň nakoniec získala zlatú sošku Oscara. Herečka hosťovala v početných televíznych seriáloch, napríklad v Lodi lásky.

"Milovala prácu na filme a rovnako vášnivo rada chodila do kina," uviedla jej dcéra v e-maile. Dodala, že matka ju brávala do kina na filmy všetkých možných žánrov. Selsmanová, ktorá vlastní produkčnú spoločnosť zameranú na videá, označila svoju matku za ženu, ktorá si rada užívala radosti života. "Milovala tanec, chodila na balet a na čokoľvek, čo hrali na Broadwayi," doplnila dcéra. Lynleyová sa narodila v New Yorku a začala kariéru ako detská modelka. Ako 15-ročná sa objavila na titulnej stránke časopisu Life.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá