Kočner zisťoval jeho číslo i mail. Rajtár podal trestné oznámenie

Kočner zisťoval jeho číslo i mail. Rajtár podal trestné oznámenie
Zdroj foto: SITA/Branislav Bibel (ilustračná fotografia)
Poslanec národnej rady za stranu Sloboda a Solidarita podal na generálnu prokuratúru trestné oznámenie za krivé obvinenie a zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Trestné oznámenie podal na viacero osôb - medzi nimi je aj Marian Kočner.

"Zo zverejnenej komunikácie cez aplikáciu Threema vyplýva, že sa Marian K. snažil o moju diskreditáciu," uvádza ako dôvod Rajtár. Tvrdí, že Marian Kočner zisťoval jeho číslo aj e-mailovú adresu, aby ho mohli sledovať.

Opozičný poslanec v trestnom oznámení spomína aj Norberta Bodora. Podľa Rajtára z verejne dostupných informácií o lustrovaní novinárov vyplýva, že lustráciu vykonávali policajti s najväčšou pravdepodobnosťou práve na pokyn Norberta Bobora pre Mariana Kočnera.

Kauza lustrovania viac ako dvadsiatich novinárov údajne súvisí s policajným vyšetrovaním prípadu poslaneckého asistenta Filipa Rybaniča. Ešte ako zamestnanec banky si pozeral účty vtedajšieho ministra vnútra Roberta Kaliňáka a polícia chcela zistiť, či poskytol informácie novinárom. Prípad Rybaniča polícia uzavrela v máji 2017 návrhom na podanie obžaloby. Lustrácia Jána Kuciaka sa odohrala až na jeseň 2017. Informácie o lustráciách novinárov sa dostali na verejnosť po vražde novinára.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá