Cavendish sa podriadil taktike tímu, chce vyhrať poslednú etapu

Cavendish sa podriadil taktike tímu, chce vyhrať poslednú etapu
Zdroj foto: SITA
Britský cyklista Mark Cavendish sa úplne podriadil taktike tímu Sky, ktorá ho pripravila o možnosť bojovať o väčší počet víťazstiev na 99. ročníku Tour de France. Úradujúci majster sveta dosiahol v úvode pretekov jedno etapové víťazstvo, 21. v kariére na "starej dáme", ale na ďalšie stále čaká.

Šancu mohol mať v pondelkovej 16. etape do Pau, kde však plnil tímové úlohy. Jazdci Sky len strážili žltý dres Bradleyho Wigginsa a nemali záujem stíhať šesticu v úniku, ktorá prišla do cieľa s veľkým náskokom. Cavendish pravdepodobne dostane šancu predviesť svoj povestný šprint až v záverečnej etape v nedeľu v Paríži na Elyzejských poliach.

"Blížia sa Pyreneje a potrebovali sme, aby naši jazdci šetrili pred náročnými etapami sily. Ostatné tímy nemali záujem podieľať sa na tempe pelotónu, preto sme neťahali ani my. Iste, chápem, že ľudia sa pýtajú, prečo nešpurtuje Cavendish. Keď však štartujete na pretekoch s ambíciou na celkový úspech, musíte tomu obetovať iné ciele. Mark je skvelý jazdec, ale je aj tímový hráč. Má svoje ambície a jeho chvíľa ešte príde," uviedol manažér tímu Sky Dave Brailsford.

Cavendish, ktorý sa výrazne obetoval pre tím a ťahal ho aj v niektorých stúpaniach, vyhral na parížskych Elyzejských poliach v uplynulých troch rokoch. V nedeľu sa bude môcť spoliehať aj na tímovú podporu, keďže v tom čase už bude o celkovom poradí rozhodnuté. "Bude to etapa pre šprintérov. Urobíme všetko pre to, aby v Paríži bol úspešný. Navyše, jeho hlavným cieľom sú tento rok olympijské hry. Je to síce preňho náročné, že sa mu v koncovkách zatiaľ veľmi nepomáha, ale máme v rukách žltý dres a ten je prioritou," dodal Brailsford.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá