Zem horí, bratislavskú Planétu mieru obalili do červenej látky

Zem horí, bratislavskú Planétu mieru obalili do červenej látky
Zdroj foto: Facebook.com/ Extinction Rebellion Slovakia
Zemeguľu, ktorá je súčasťou fontány Planéta mieru na Hodžovom námestí v Bratislave prekryli aktivisti červenou látkou s nápisom "Zem horí". Hnutie Extinction Rebellion Slovakia tak chcelo upozorniť na závažnosť globálneho otepľovania a masívneho odlesňovania.

"Červená látka je symbolom desiatok tisícov požiarov, ktoré v súčasnosti horia v Arktíde, na Sibíri, v Afrike a v Amazónii. Dym z boreálnych lesov na Sibíri presahuje veľkosť Európskej únie, rozsiahle požiare v dažďových pralesoch Južnej Ameriky vidieť aj z vesmíru," povedala národná koordinátorka Extinction Rebellion Karolína Gelatičová.

Pre piatkovú akciu hnutia prišla na Hodžovo námestie aj polícia. Voči aktivistom však nezakročila. "Plachtu z fontány odstránili aktivisti. Na policajné oddelenie nebola predvedená žiadna osoba, rovnako nedošlo k zraneniu prítomných osôb," povedal hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Extinction Rebellion Slovakia zorganizovalo v pondelok 26. augusta v Bratislave akciu s názvom "die-in". Desiatky ľudí si ľahli na zem pred ministerstvom životného prostredia, aby upozornili na závažnosť klimatickej krízy. Rezort na sociálnej sieti reagoval, že túto a podobné iniciatívy mladých ľudí vníma "viac ako pozitívne".

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá