Príbeh tigríčat, ktoré odobrali Slovenke, má smutný koniec

Príbeh tigríčat, ktoré odobrali Slovenke, má smutný koniec
Zdroj foto: TASR/AP ilustračné
Dve tigrie mláďatá, ktoré pred viac než dvoma týždňami odobrali 34-ročnej Slovenke, ktorá sa o ne starala vo svojom byte v rakúskom Hainburgu, uhynuli vo viedenskej Zoologickej záhrade Schönbrunn. Informovali o tom predstavitelia zoo s tým, že napriek všetkým snahám sa ich zachrániť nepodarilo.

"Na začiatku nám ich napredovanie robilo radosť. Dobre pili aj priberali na váhe," uviedol zverolekár Thomas Voracek a dodal, že to však ešte neznamenalo, že by sa úplne zotavili. Ako napísal denník Kurier, políciu o tom, že istá žena si do svojho bytu priviedla dve tigrie mláďatá, upovedomilo združenie na ochranu zvierat. Keďže držba tigrov nie je v Rakúsku okrem zoologických záhrad a výskumných centier legálna, oslabené mláďatá putovali následne do starostlivosti viedenskej zoo.

Slovenka sa o dve tigríčatá spolu s ich sestrou podľa rakúskych médií starala v príslušnom zariadení na Slovensku. Keďže dve z nich neboli v dobrom stave, vzala si ich domov, kde ich umiestnila do vane pod ohrievaciu lampu, aby sa o ne mohla postarať.

Mohlo by vás zaujímať

TOP videá